התפתחות העובר

התפתחות העובר

http://targo-consulting.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=35&Itemid=81, triest-sarig

באותם הימים בהם הבייבי שלנו מתחיל את דרכו הראשונה במפגש בין ביצית לזרע קורה הפלא הגדול מכל, אנו יוצרים חיים בעזרת היכולת הביולוגית המופלאה שלנו ואשר למטרתה וכנראה שבעיקר, הגענו לכאן. . להריון האנושי ניתן ליחס תקופה של בממוצע 40 שבועות, במהלכם מתפתח העובר ועובר את שלבי ההתהוות הראשוניים בכדי שיוכל להיות מספיק בשל ליציאה לאוויר העולם ולנשום בכוחות עצמו, הלידה נחשבת לאירוע בחיי האדם וביחס להתפתחות שכן, ההתפתחות ממשיכה לאחר הלידה, ובעצם נגמרת, ניתן אפילו לומר, כאשר נפרד האדם מן העולם..

הריון נמדד בשבועות ולא בחודשים כפי שהיה נהוג בעבר שכן, בכל יום ובכל שבוע ישנו שינוי אשר במצבים מסוימים יכול להיות קריטי, כך למשל עובר שיצא לאוויר העולם לאחר שבוע 28, ככל הנראה יוכל לנשום בכוחות עצמו הודות לכך שבשבוע זה אנו יודעים כי הריאות הספיקו להתפתח ועובר שיגיח קודם לכן יהיה בסיכון גדול יותר.. כך שלכל שבוע בהתפתחות העובר בהריון יש משמעות מאוד חשובה לחיים בהמשך ולבסיס טוב אשר ניתן עליו להמשיך להתפתחות תקינה ומוצלחת.

ההריון נחלק לשלוש תקופות, השבוע הראשון והשני של ההריון נספרים כתקופת הביוץ שלאחר הוסת ולתקופת ההתעברות, עם הכניסה לשבוע השלישי כנראה שכבר יש התעברות ובשבוע זה תנדוד הזיגוטה אל מושבה ברחם.

התפתחות העובר – חלק 2

השבוע הרביעי הוא הזמן בו מתפתחת השיליה, באמצעותה יוזן העובר בחמצן ובמזון בכדי להתפתח, זהו גם הזמן בו בד"כ מגלים על קיומו של הריון.. בשבוע החמישי, ניתן כבר לומר שיש לב פועם וצורה יחסית ברורה של גופיף קטן ממנו יתפתחו הגפיים וכל האיברים אליהם ישלחו כלי הדם, המתגבשים בשבוע זה- כך שעד השבוע ה- 13 ניתן לראות כי מרבית האיברים, השרירים ומערכת העצבים התגבשו לכדי צורה ומתחיל להיווצר סנכרון של גדילה משותפת- כך שלקראת שבוע 28 ניתן לומר כי העובר כבר שוקל כמעט קילו, מוחו גדל, הראייה מתגבשת ומעקבים גילו כי בשלב זה העובר שלנו חוטף תנומות קלות בכל יום.. בין השבוע ה- 29 ועד לסוף ההריון, עסוק העובר בהמשך הגדילה של כל איבר, בהתפתחות איכות הפעולה של כל איבר, בסנכרון מערכת העצבים עם כל חלקי הגוף, בתנועה, בהחלפת תנוחות ובהתהפכות וכמובן בלשלוח את הגפיים אל עבר שרירי הבטן של האם..

, triest-sarig, http://www.privateinvestigation.co.il

לקראת הלידה כבר יש לנו צורה ברורה של תינוק, עם עור ברור ומלא עם מערכות מפותחות דיין בכדי לשרוד את שנת ההתפתחות הראשונה שלאחר הלידה- שנה בה ישליש התינוק את משקלו ואת התפתחותו.

היריון ולידה בקלילות

נשים רבות מרגישות שהן שומרות בבטנן את התינוק כבתוך כספות. העניין בא לידי ביטוי בהיריון ולידה אצל נשים מכל הגילאים ומכל העדות בכל העולם. התינוק אינו קל לסחיבה והוא לא מאפשר לאישה לעשות דברים רבים לאורך ההיריון ואף מקשה עליה לבצע את אשר היא רוצה. אך אם זאת ישנם דברים כגון יוגה צחוק, מדיטציה, ספורט פשוט כגון הליכות, ותרגילים ביתיים שעל האישה יש לבצע בכדי לשמור על בריאותה ועל תזוזה מינימאלית. התחושה של הכספות הנמצאות בתוך הבטן נובעת מחוסר היכולת לנוע ממקום למקום עקב שמירה אינטנסיבית על העובר הרחמי.
במהלך היריון ולידה על האישה לתכנן את החודשים של שמירת ההיריון כך שתוכל בכל זאת לחיות את חייה. ולא מדובר במקרים בהם שמירת ההיריון דורשת מהאישה לשכב במיטה עקב בעיות בריאותיות חלילה, שלה או של העובר. אנו דנים במקרים בהם ההיריון הוא רגיל ואין בו סיבוכים מיותרים.
היריון ולידה נכונים באים לידי ביטוי בשמירה על תזונה מאוזנת ספורט פשוט וקל כגון יוגה צחוק, פילאטיס עד שלבי היריון מסוימים, הליכות, ולעתים שחייה. השמירה על התזונה אמורה להיות כזו שמתאימה את עצמה ליולדת ולא לכל אחד. למשל, על היולדת יש להימנע כליל מעישון סיגריות, צריכת סמים כלשהם, שתייה מרובה של אלכוהול, ולעתים הינזרות מאלכוהול למשך ההיריון כולו, הימנעות ממאמץ גדול ועוד.

, domemode.co.il, cheftanuach.co.il/index.php/

היריון ולידה בקלילות – חלק 2

על הבעל או על בן הזוג לעזור ליולדת לשמור על כך שהאישה תקפיד על כל אלה.
במהלך החודשים הראשונים על האישה להקפיד על תזונה נכונה וכן בחודשים האחרונים. אמנם התזונה חשובה במהלך היריון ולידה אך חשובה לא פחות גם בזמן ההנקה וכן לפני ההנקה ואחרי. אנו ממליצים לשמור על תזונה בריאה כל החיים ולא רק למען ההיריון. תחושות הכובד ותחושת החזקת הכספות ברחם נובעות מהתפתחות העובר בתוך גוף האישה דבר שמכביד על תנועותיה ועל התנהלותה בעולם, אך חשוב לזכור כי תחושות אלו נעלמות לאחר הלידה כעבור זמן לא ארוך, וייתכן כי עם ההתעמלות הנכונה אפילו לאחר שבועות ספורים.
הלידה יכולה להיות קשה או קלה בהתאם להיריון ולידה הספציפיים של האישה. לעתים לידות קשות הן כתוצאה מגנים מסוימים או ממבנה רחמי או נרתיקי מסוים. לידות קלות יכולות להתרחש עם הרופאים הטובים, עם המבנה הנשי הנכון ועם הירגעות ונשימות. אימונים ללידה ניתן לקבל בכל מרפאה או בכל קופת חולים. לידה אינה חייבת להיות מסובכת אך אם היא מסובכת יש לשמור על קור רוח ולעבור זאת בשלום. לעתים ישנן נשים שעוברות לידות קשות כל כך אך לאחר הלידה שוכחות את שעברו, מכיוון שקיבלו תינוק חדש ומדהים לחיקן והן לא חשות בתחושת כספות ברחמן עוד.

, http://www.De-Beer.co.il

היריון ולידה- זה מצחיק!

ייתכן שאין הטקסט הבא מקדם את הפנמיניזם אבל הוא בהחלט מכיל דברים שחשבתי עליהם ואף חוויתי את חלקם, ולבטח חלק מהאנשים בעולם יסכימו עִמו.
כל אישה תוכל לספר אלפי פרטים על תקופת ההיריון, התקופה שקדמה לה, והתקופה שאחריה. כלומר, כל מה שהיא זוכרת. סובביה יכולים להישבע שהיא זוכרת זיכרון סובייקטיבי, זיכרון פרטי משלה ששמור בכספת פרטית במוחה….
אם כך, מה בין גרסת האישה, בין גרסת הסובבים ובין המציאות? אולי הדמיון יכול לגשר ביניהם, אולי הכול הזיה ואולי הכול נכון, הרי האמת היא לפי ראות המתבונן. בכל אופן, היריון ולידה הם חוויות מהותיות ביותר הן לאם והן לילוד, וכתוצאה מכל כל המעגל הקרוב ולעתים הרחוק יותר מושפע עד מאוד. לגיבורי התסריט, האם והתינוק או התינוקת, צפויים ימים מכל הסוגים – סוערים ושלווים; תקופות קלות ותקופות קשות, וכך החיים מתנהלים בכל בית, בקרב כל הילודים ואִמותיהם, ובכל תרבות על פני היקום. ויש המון רגשות הנלווים לחוויות המסעירות הללו, חלקם היו טמונים באיזו כספת עלומה בלבם, כל יצרי האדם מתעוררים ודורשים את הבמה להוכחת קיומם: רוגז, כעס, עצב, שמחה, אושר, דיכאון, חוסר סבלנות, רגשיות יתר, רגשי אשם, גאווה, צער, עלבון, חרטה ועוד, וכולם מעורבבים זה בזה… ומישהו יכול לדרוש כי הזיכרון יהיה במיטבו בכל בליל התחושות הללו? אבל עוד מקדמת דנא ידוע כי יש משכך כאבים טבעי, מגשר בלעדי לכל מחלוקת, מרכך כל נוקשות באשר היא – והוא הצחוק.

, amka.co.il וילות למשפחות

היריון ולידה- זה מצחיק! – חלק 2

הקושי שלנו בימינו, נובע מחוסר יכולתנו לצחוק ככה סתם בלי סיבה, וכשהגב כואב בהיריון או כשהתינוק צווח ואיש לא מצליח להרגיעו ולו לכמה רגעים ספורים – מי יכול לגייס ולו בדל חיוך? אז לאחר התאוששות-מה מהלידה, חודש וחצי עד שלושה חודשים, וייתכן שאף יותר, תלוי איזו חוויה כרוכה סביב אירוע מכונן זה, האישה מתחילה להרים את ראשה, ולחפש נתיב חזרה שפוי לחייה. אחת הדרכים הנפוצות היא שיעורי התעמלות, שיעורי יוגה לסוגיה, שיעורים משולבים עם הילוד הרך ועוד. אם לחזור לנאמר לעיל וליכולת הריפוי של הצחוק, אולי לא כולם יודעים כי קיימת גם יוגה צחוק, דהיינו, אפשר להגיע לאיזון הגוף, איזון שהופר באופן מהותי מבחינה הורמונלית ומבחינת שלב בחיינו, לא באמצעות יוגה מתיחות או יוגה של תזונה, אלא יוגה צחוק. מהי יוגה צחוק? אתה צוחק משמע אתה קיים, אתה צוחק לא מבדיחה או מדברים מצחיקים אלא כרפלקס פיזי. אז מומלץ בחום לשחרר את תחושות השמחה והאושר מהכספת, ולא לדאוג, ככל שיש יותר צחוק, כך נוצר חדש, כמו שערות שנושרות וצומחות, כמו כל תא בגופנו, גם אם הוא קשור בנפשנו – ממחזר את עצמו, מה עוד שהוא חלק מתנועה אנרגטית, ואנרגיה כידוע – לעולם לא נעלמת, היא רק עוברת, ואשרי מי שמקבל אנרגיה של צחוק.

, http://ww.sfiga10.com/PAGE11.asp